Opcje zaawansowane
Zaduszki Jazzowe w Pińczowie
11-10-2018 | wyświetleń: 734
grafika

14 edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 3-4 listopada br. w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Tegorocznym Zaduszkom towarzyszyć będzie „Jesienna akademia jazzu w Pińczowie” – trzydniowe warsztaty gitarowe i wokalne dla młodych muzyków. Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dyrektorem artystycznym Zaduszek Jazzowych jest pińczowianin Artur Dutkiewicz.

Cykl koncertów jazzowych rozpocznie się 3 listopada koncertem Rafał Sarnecki Quintet.

Tribute to Tomasz Szukalski” to kolejny koncert pierwszego dnia Zaduszek Jazzowych w Pińczowie

Hołd zmarłemu w 2012 roku muzykowi - wybitnemu saksofoniście, który dokładnie 10 lat temu koncertował w Pińczowie, oddadzą: Artur Dutkiewicz, Adam Kowalewski, Krzysztof Dziedzic i Tomasz Grzegorski.

Drugi dzień Zaduszkowego grania rozpocznie niezwykle energetyczny koncert Piotr Rodowicz Quartet Mingus Mingus.

Koncert tureckiej gwiazdy jazzu – Sibel Köse zakończy 14. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie.

Koncerty to nie jedyne atrakcje tegorocznych Zaduszek Jazzowych w Pińczowie. Wydarzeniem towarzyszącym będzie „Jesienna akademia jazzu w Pińczowie” , na którą złożą się warsztaty wokalne i gitarowe dla młodych muzyków. Warsztaty poprowadzą: Rafał Sarnecki w klasie gitary i Karo Glazer w klasie śpiewu. Młodzi muzycy nie tylko będą mieli szansę kształcić się pod okiem wybitnych pedagogów jazzowych, ale i zaistnieć na scenie Festiwalowej. Występy uczestników warsztatów zaplanowano 3 listopada podczas jam session w podziemiach Belwederu oraz 4 listopada przed jednym z koncertów. Zapisy na warsztaty trwają do połowy października w PSCK. Więcej informacji o zapisach https://psck.pl/warsztaty.html . Warsztaty dofinansowane zostały ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018”.

Bilety i karnety od środy do nabycia w sekretariacie Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Karnet na całość – 100 zł, bilety na koncerty: 30 zł.

 

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się